Blog > Komentarze do wpisu
Wybrzeże Gdańsk wróci?
Czy odbudowanie hali może doprowadzić do odrodzenia klubu? Wielu kibiców w Gdańsku w to wierzy. Wierzę i ja.

Wybrzeże Gdańsk, który polski kibic piłki ręcznej nie słyszał o tym klubie?

Jeden z najbardziej utytułowany zespołów w historii. 23 razy na podium Mistrzostw Polski, w tym 10 na najwyższym jego stopniu. Dwa tytuły klubowych wicemistrzów Europy (1985,1986). W jego szeregach na przestrzeni lat grało wiele "gwiazd" polskiej piłki ręcznej jak Daniel Waszkiewicz, Bogdan Wenta, czy też Artur Siódmiak i Damian Wleklak.

Niestety, nawet ta wspaniała historia nie uchroniła tego klubu od "zagłady". Niedługo po ostatnim Mistrzostwie Polski Wybrzeże zniknęło z mapy, a jego historię "przejął" AZS AWFiS Gdańsk. Faktycznie jednak był to koniec tego zasłużonego klubu...

 

Czy aby na pewno? Może jednak nie. Jak podaje TVP Gdańsk jest olbrzymia szansa na odbudowę hali Wybrzeża. Do tego celu potrzebne byłoby 3-4 miliony złoty i podobno znaleźli się już ludzie gotowi tyle zainwestować.

Czy odbudowa hali jest jednoznaczna z powrotem na boiska piłkarzy ręcznych Wybrzeża? Nie. Jest jednak spora szansa, że w hali, która przez lata służyła piłce ręcznej znowu się ona pojawi. No gdzie jak nie tu mają grać piłkarze Wybrzeża? Gdzie jak nie tu może dojść do reanimacji Wybrzeża?

Taki powrót byłby dobrą informacją nie tylko dla kibiców z Gdańska, ale także dla całego szczypiorniaka w Polsce. Nasz piłka ręczna potrzebuje "legend", klubów z wielkimi nazwami i wspaniałą tradycją. Tylko takie kluby mogę zwiększyć atrakcyjność i popularność szczypiorniaka w naszym nadwiślańskim kraju.

Dlatego też trzymajmy kciuki za Wybrzeżem. Może po nich przyjdzie kolej na przykład na Warszawiankę?

wtorek, 05 stycznia 2010, eluke86

Polecane wpisy